O nás

Pomáhame uveriť v šancu tým, ktorí ju už dávno stratili.
Viac info

Náš príbeh

Hendikepovaní, Rómovia, osamelé ženy zo slabších sociálnych pomerov, ľudia s problémom sa zamestnať aj viac ako 15 rokov, ľudia ktorí sa ocitli vo finančných problémoch…to všetko sú príbehy pred ktorými stojí jeden veľký rébus. Ako sa zaradiť do aktívnej činnosti a získať opäť istotu a to nielen tú finančnú.

Vznik nášho projektu je viazaný s myšlienkou, že len komplexná pomoc je ozajstnou zmenou. Sme doslova prestupnou stanicou medzi chudobou a novým zamestnaním. My ľuďom, ktorí to potrebujú, pomôžeme v tom najťažšom: získať sebavedomie, získať správny pracovný návyk, nadobudnúť skúsenosti a zručnosti.

Vieme, že vzdialenosť od chudoby a beznádeji k dôstojnému životu má len dĺžku podanej ruky.

Vytvárame týmto ľuďom zázemie, kde sa môžu na nás obrátiť s akýmkoľvek problémom, ktorý by stál v ceste za dôstojným a plnohodnotným životom. Poznáme príbehy ľudí, kde netreba veľa, aby sa posunuli ich životy k lepšiemu.

Čo sme už dosiahli 

150
Príbehov so šťasným koncom
20
Odpraných ton prádla mesačne
30 tisíc
Kilometrov ciest s prádlom k našim partnerom

Ako a prečo to robíme

Práčovňa Wasco je súčasťou širšieho projektu - Centrum príležitostí. Je to jedna časť skladačky s headlinom: “Len komplexná zmena je ozajstnou zmenou". Za celým projektom sa skrýva myšlienka, ako pomôcť zraniteľným ľuďom v regióne, aby sa im reálne zmenil život k lepšiemu dlhodobo.

Súčasťou sú jednak už rozbehnuté projekty a jednak projekty, ktoré rozvíjame súbežne, alebo na nich plánujeme stavať. Tak, ako pomerne dobre zabehnutá práčovňa, ktorá dáva v súčasnosti prácu 25 zamestnancom, tak aj komunitné centrum, kde organizujeme služby poradenstva, prednášky, workshopy a rôzne školenia, pomáhajú už dnes ku komplexnej zmene.

Avšak vízia vytvárania pracovných miest, ako forma spoločensky prospešnej ekonomiky, neutícha s možnosťami, ktoré nám jednak poskytuje priestor v ktorom sídlime a jednak s úspešnými príkladmi, ktoré sme videli v zahraničí.

Preto plánovanie priestorov sociálneho bývania, či vytvorenie takzvanej komunitnej kuchyne sú len ďalšie časti skladačky s ktorými by sme chceli rozšíriť príležitosti.

Cieľom je vytvoriť kariérové a vzdelávacie centrum zamerané na rozvoj zručností potrebných na vhodné zamestnanie a úspešný život. Je to odrazový mostík pre ľudí, ktorí stratili odvahu a vieru postaviť sa životu zase rovno s hlavou hore.

3 veci prečo je to dobré 
pre vás a aj pre nás

Nejde nám iba 
o marketing

Pomoc nie je marketingový tromf, aj keď je… Mať na webovej stránke časť o dobrovoľníctve a charite je dnes už povinnou jazdou, ktorá je spätá s budovaním dobrého mena ktorejkoľvek firmy na akomkoľvek trhu. Avšak zmysluplnosť, udržateľnosť a často aj transparentnosť je niečo, na čo firmy myslia až v druhom rade.

Transparentné a pod kontrolou

Podporiť sociálny podnik poskytnutím pracovnej príležitosti je tá najčistejšia a najudržateľnejšia forma altruizmu, za ktorú najviac firma získa kvalitné služby, ktoré sú v konečnom dôsledku pod prísnym dohľadom kontroly. Opýtajte sa v prezidentskom paláci :)

Ponúkame pevnú pôdu 
pod nohami

V neposlednom rade čím nás bude viac, tým toho bude viac. A to myslíme doslova exponenciálne. Vieme, že poskytnúť ľuďom istotu vo forme pracovného miesta je hodnota, od ktorej sa odvíjajú všetky ostatné kvality v jeho živote.

Naše priestory

V médiách

Ranné správy RTVS

Prejdi na správu >

MY Bystrica (sme.sk)

Prejdi na správu >

Bystrica.dnes.24

Prejdi na správu >
Wasco
Strojárenská 10
976 36 Valaská
info@wasco.sk
+421 918 582 272
© 2023 Wasco. Všetky práva vyhradené.
Web by Kolovratok.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram